Home arrow >> Sylwetki laureatów arrow 2000 r.


2000 r. PDF Drukuj Email
Piotr Pawłowski
działacz na rzecz osób niepełnosprawnych, redaktor naczelny miesięcznika "Integracja".

Sample ImagePiotr Pawłowski, szef pisma "Integracja", otrzymał Nagrodę im. Andrzeja Bączkowskiego za rok 2000. Kapituła uhonorowała go za upór i skuteczność w działalności społecznej oraz umiejętność prowadzenia społecznego dialogu. Piotr Pawłowski nie tylko sam działa społecznie, ale jest inicjatorem szeregu akcji o wymiarze ogólnospołecznym. Ma niezwykłą umiejętność uzyskiwania zgodnego współdziałania mediów, organizacji społecznych i administracji publicznej.

Piotr Pawłowski skończył Wydział Pedagogiki Instytutu Studiów nad Rodziną ATK i podyplomowe studium etyki i filozofii na UW, jest także malarzem i dziennikarzem. Założył i pełni funkcje redaktora naczelnego pisma "Integracja" (wychodzi od 1994 roku, ma 15 tys. nakładu i jest największym w Polsce pismem poświęconym problemom środowiska niepełnosprawnych).

Zorganizował też i przewodniczy jako prezes Stowarzyszeniu Przyjaciół Integracji. Jest autorem i prowadzącym programów telewizyjnych i radiowych poświęconych problemom społecznej integracji osób niepełnosprawnych, pomysłodawcą programu "Warszawa bez barier" na 400 lecie stolicy i "Polska bez barier".
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »