Home


XVII Edycja Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego PDF Drukuj Email

Po raz siedemnasty można zgłaszać kandydatów do Nagrody im. A. Bączkowskiego. Nagroda jest przyznawana osobom, które stanowią wzór służby publicznej, kierują się zasadą pracy ponad podziałami dla wspólnego dobra, działają w ważnych dla Polski dziedzinach, ze szczególnym uwzględnieniem dialogu społecznego i reform w sferze polityki społecznej. Patronem medialnym Nagrody jest dziennik "Rzeczpospolita".  Laureaci są wybierani przez Kapitułę Fundacji, w której zasiadają przyjaciele, ministrowie pracy, którzy współpracowali z Andrzejem Bączkowskim, żona i laureaci z poprzednich lat. Nagroda im. Andrzeja Bączkowskiego, zmarłego ministra pracy, prawnika i działacza „Solidarności”, przyznawana jest od 1997 r.


Kandydatury można nadsyłać do 30 listopada 2013 roku na adres: Fundacja im. Andrzeja Bączkowskiego, ul. Elegijna 51, 02-787 Warszawa lub na mail – fundacja@baczkowski.org.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Powiedzieli o Andrzeju:

Michał Boni
- Smutno, że Andrzeja teraz z nami nie ma. Wszyscy w tamtych czasach ciężko pracowaliśmy, ale jego pasja, pracowitość, rzetelność, przeszły do legendy. Był wzorem człowieka i urzędnika, który rozwiązywał konkretne, szalenie trudne problemy, traktując działalność publiczną jako służbę, a pracę ministra – jako misję.

Henryk Wujec
- W stanie wojennym, w latach 80., dzięki Solidarności ujawnili się ludzie niezwykle wartościowi, którzy się wspaniale sprawdzili w pierwszym okresie przebudowy państwa, traktując to, co robią, jako misję, a nie drogę do kariery. Jednym z takich ludzi, odkrytym diamentem – był Andrzej.

Bogdan Zdrojewski
- Byłem pierwszym laureatem nagrody, zaskoczonym tym zaszczytnym wyróżnieniem. Pamiętam swoje wrażenia: z jednej strony ogromny szacunek dla wzoru, jakim w życiu publicznym był Andrzej Bączkowski oraz dla jego wysiłku, z drugiej – pamięć o ciężkiej przeprawie z powodzią, uzasadnieniem nagrody.