Home


Wręczenie Nagrody 12 marca (wtorek) PDF Drukuj Email
Kapituła Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego 6 lutego 2013 r. przyznała Nagrodę za rok 2012 Joannie Starędze-Piasek, współtwórczyni nowoczesnego systemu pomocy społecznej Polsce. Wręczenie XVI Nagrody nastąpi 12 marca 2013 r. o godz. 18.00 w siedzibie redakcji Rzeczpospolitej. Gościem honorowym będzie p. Anna Komorowska, Małżonka Prezydenta RP.

Sample Image- Komunikat
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Powiedzieli o Andrzeju:

Michał Boni
- Smutno, że Andrzeja teraz z nami nie ma. Wszyscy w tamtych czasach ciężko pracowaliśmy, ale jego pasja, pracowitość, rzetelność, przeszły do legendy. Był wzorem człowieka i urzędnika, który rozwiązywał konkretne, szalenie trudne problemy, traktując działalność publiczną jako służbę, a pracę ministra – jako misję.

Henryk Wujec
- W stanie wojennym, w latach 80., dzięki Solidarności ujawnili się ludzie niezwykle wartościowi, którzy się wspaniale sprawdzili w pierwszym okresie przebudowy państwa, traktując to, co robią, jako misję, a nie drogę do kariery. Jednym z takich ludzi, odkrytym diamentem – był Andrzej.

Bogdan Zdrojewski
- Byłem pierwszym laureatem nagrody, zaskoczonym tym zaszczytnym wyróżnieniem. Pamiętam swoje wrażenia: z jednej strony ogromny szacunek dla wzoru, jakim w życiu publicznym był Andrzej Bączkowski oraz dla jego wysiłku, z drugiej – pamięć o ciężkiej przeprawie z powodzią, uzasadnieniem nagrody.