Home


Nagroda 2011 wręczona PDF Drukuj Email
Uroczystość wręczenia Nagrody odbyła się 30 stycznia 2012 roku w siedzibie redakcji "Rzeczpospolitej". Nagrodę odebrali: profesor Juliusz Gardawski oraz przedstawiciele nagrodzonych organizacji pracodawców: Business Centre Club, Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej, Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan oraz Związku Rzemiosła Polskiego.

Nagrody nie odebrali przedstawiciele nagrodzonych organizacji związkowych. Przypomnijmy, że Kapituła Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego na posiedzeniu 7 listopada 2011 roku przyznała nagrodę za rok 2011 profesorowi Juliuszowi Gardawskiemu oraz siedmiu organizacjom, partnerom społecznym w Komisji Trójstronnej.

Uroczystość ubarwił koncert w wykonaniu Aloszy Awdiejewa i jego zespołu.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Powiedzieli o Andrzeju:

Michał Boni
- Smutno, że Andrzeja teraz z nami nie ma. Wszyscy w tamtych czasach ciężko pracowaliśmy, ale jego pasja, pracowitość, rzetelność, przeszły do legendy. Był wzorem człowieka i urzędnika, który rozwiązywał konkretne, szalenie trudne problemy, traktując działalność publiczną jako służbę, a pracę ministra – jako misję.

Henryk Wujec
- W stanie wojennym, w latach 80., dzięki Solidarności ujawnili się ludzie niezwykle wartościowi, którzy się wspaniale sprawdzili w pierwszym okresie przebudowy państwa, traktując to, co robią, jako misję, a nie drogę do kariery. Jednym z takich ludzi, odkrytym diamentem – był Andrzej.

Bogdan Zdrojewski
- Byłem pierwszym laureatem nagrody, zaskoczonym tym zaszczytnym wyróżnieniem. Pamiętam swoje wrażenia: z jednej strony ogromny szacunek dla wzoru, jakim w życiu publicznym był Andrzej Bączkowski oraz dla jego wysiłku, z drugiej – pamięć o ciężkiej przeprawie z powodzią, uzasadnieniem nagrody.