Home arrow >> Sylwetki laureatów arrow 2009 r.


2009 r. PDF Drukuj Email
Elżbieta Suchocka-Roguska
Przez 20 lat (od 1990 r.) zajmowała się planowaniem i realizacją budżetu państwa oraz innymi zagadnieniami z obszaru finansów publicznych, w tym w latach 2004-2010 jako sekretarz stanu w Ministerstwie Finansów. Początkowo była wicedyrektorem Departamentu Polityki Finansowej i Analiz, następnie dyrektorem Departamentu Budżetu Państwa.

Jest współautorką lub autorką wszystkich regulacji prawnych systemu finansów publicznych w Polsce po 1989 r. W powszechnej opinii Elżbieta Suchocka-Roguska potrafi negocjować w trudnych warunkach, starając się godzić bezpieczeństwo budżetowe państwa ze zgłaszanymi potrzebami. Wszyscy kontaktujący się z nią zawodowo podkreślają jej profesjonalizm, życzliwość i takt w rozstrzyganiu niełatwych problemów.

Nie tylko słucha, ale też służy pomocą starając się znaleźć optymalne rozwiązania trudnych– problemów. W powszechnej opinii Elżbieta Suchocka-Roguska potrafi godzić i negocjować w trudnych warunkach sprzeczne interesy i potrzeby. Zawsze jest gotowa służyć pomocą korzystając ze swej wiedzy i doświadczenia. Od lat doceniały to kolejne rządy z różnych opcji politycznych a także ci, którzy w negocjacjach o kształt budżetu reprezentowali odmienne niż Ministerstwo Finansów stanowisko.

Jest magistrem ekonomii, studiowała w Szkole Głównej Planowania i Statystyki. Zanim rozpoczęła pracę w Ministerstwie Finansów pracowała w PDEWB "FABEX" i w Naftoprojekcie, a także w Komisji Planowania przy Radzie Ministrów. Jest zamężna, ma jedną córkę. W życiu  codziennym ceni - uczciwość, sprawiedliwość, mądrość, inteligencję i szacunek dla innych ludzi.

W wolnych chwilach, których ma niewiele, jeździ na nartach i chodzi po górach, żegluje razem z mężem i znajomymi, chodzi na długie spacery, w okresie letnio – jesiennym przygotowuje przetwory, czyta książki (podróżnicze , biograficzne), chodzi do teatru. Otrzymała Złoty Krzyż Zasługi, odznaczenie za zasługi dla Finansów Publicznych, wyróżnienie "Zasłużona dla policji"  (dwa razy), odznaczenia resortowe.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »