Home


Uroczystość wręczenia Nagrody PDF Drukuj Email
Kapituła Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego oraz Fundacja im. Andrzeja Bączkowskiego oraz Redakcja „Rzeczpospolitej” i jej wydawca Presspublica – Patroni Medialni Nagrody mają zaszczyt poinformować, że uroczystość wręczenia Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego’2011 odbędzie się w poniedziałek 30 stycznia 2012 roku o godz.18.00 w siedzibie redakcji „Rzeczpospolitej”, Prosta Office Center, Warszawa, ul. Prosta 51.

Przypomnijmy, że Kapituła Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego na posiedzeniu 7 listopada 2011 roku przyznała nagrodę za rok 2011 profesorowi Juliuszowi Gardawskiemu oraz partnerom społecznym w Komisji Trójstronnej:

Centralom związkowym:
  • NSZZ Solidarność
  • Ogólnopolskie Porozumienie Związków Zawodowych
  • Forum Związków Zawodowych

Oraz organizacjom pracodawców:

  • Business Centre Club
  • Pracodawcy Rzeczypospolitej Polskiej
  • Polska Konfederacja Pracodawców Prywatnych Lewiatan
  • Związek Rzemiosła Polskiego

Trójstronna Komisja ds. Społeczno-Gospodarczych - polska instytucja dialogu społecznego. Powołana została do życia w 1994 r. uchwałą rządu w ramach realizacji postanowień Paktu o przedsiębiorstwie państwowym w trakcie przekształcania. Zasiadają w niej przedstawiciele rządu, związków zawodowych i pracodawców.

Andrzej Bączkowski przewodniczył Komisji od jej powstania do swojej śmierci 7 listopada 1996 r.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Powiedzieli o Andrzeju:

Michał Boni
- Smutno, że Andrzeja teraz z nami nie ma. Wszyscy w tamtych czasach ciężko pracowaliśmy, ale jego pasja, pracowitość, rzetelność, przeszły do legendy. Był wzorem człowieka i urzędnika, który rozwiązywał konkretne, szalenie trudne problemy, traktując działalność publiczną jako służbę, a pracę ministra – jako misję.

Henryk Wujec
- W stanie wojennym, w latach 80., dzięki Solidarności ujawnili się ludzie niezwykle wartościowi, którzy się wspaniale sprawdzili w pierwszym okresie przebudowy państwa, traktując to, co robią, jako misję, a nie drogę do kariery. Jednym z takich ludzi, odkrytym diamentem – był Andrzej.

Bogdan Zdrojewski
- Byłem pierwszym laureatem nagrody, zaskoczonym tym zaszczytnym wyróżnieniem. Pamiętam swoje wrażenia: z jednej strony ogromny szacunek dla wzoru, jakim w życiu publicznym był Andrzej Bączkowski oraz dla jego wysiłku, z drugiej – pamięć o ciężkiej przeprawie z powodzią, uzasadnieniem nagrody.