Home


Uroczysta sesja ku czci Andrzeja Bączkowskiego 1996 - 2011 PDF Drukuj Email
7 listopada 2011 r., w 15 rocznicę śmierci Andrzeja Bączkowskiego w sali Kolumnowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbędzie się uroczysta sesja. tego samego dnia odbędzie się posiedzenie Kapituły Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego.


Program
  • 11.00 - Uroczyste otwarcie sesji
  • 11.15 - Andrzej Bączkowski jako polityk
  • 12.10 - Prawo pracy a elastyczny rynek pracy
  • 13.05 - Odczytanie werdyktu Kapituły - wybór Laureata Nagrody im. A. Bączkowskiego za 2011 r.
  • 13.35 - Dialog społeczny - wyzwania na przyszłość
  • 14.30 - Ubezpieczenia społeczne - perspektywa demograficzna
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Powiedzieli o Andrzeju:

Michał Boni
- Smutno, że Andrzeja teraz z nami nie ma. Wszyscy w tamtych czasach ciężko pracowaliśmy, ale jego pasja, pracowitość, rzetelność, przeszły do legendy. Był wzorem człowieka i urzędnika, który rozwiązywał konkretne, szalenie trudne problemy, traktując działalność publiczną jako służbę, a pracę ministra – jako misję.

Henryk Wujec
- W stanie wojennym, w latach 80., dzięki Solidarności ujawnili się ludzie niezwykle wartościowi, którzy się wspaniale sprawdzili w pierwszym okresie przebudowy państwa, traktując to, co robią, jako misję, a nie drogę do kariery. Jednym z takich ludzi, odkrytym diamentem – był Andrzej.

Bogdan Zdrojewski
- Byłem pierwszym laureatem nagrody, zaskoczonym tym zaszczytnym wyróżnieniem. Pamiętam swoje wrażenia: z jednej strony ogromny szacunek dla wzoru, jakim w życiu publicznym był Andrzej Bączkowski oraz dla jego wysiłku, z drugiej – pamięć o ciężkiej przeprawie z powodzią, uzasadnieniem nagrody.