Home


14 marca wręczenie Nagrody PDF Drukuj Email
14 marca 2011 r. odbędzie się wręczenie Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego Laureatowi za rok 2010 panu Wojciechowi Szczurkowi. Uroczystość będzie miała miejsce w siedzibie patrona medialnego Nagrody redakcji Rzeczpospolitej oraz jej wydawcy Presspubliki przy ul. Prostej 51 w Warszawie o godz. 18.00.

Przypomnijmy, że Kapituła Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego na posiedzeniu 19 stycznia 2011 r. jednogłośnie przyznała Nagrodę za rok 2010 r. Wojciechowi Szczurkowi, prezydentowi Gdyni. Kapituła uznała, że Wojciech Szczurek jest wzorem samorządowca i osoby, która spełnia standardy służby publicznej wyznaczone przez Andrzeja Bączkowskiego.

Nagrodę wręczą: przewodniczący Kapituły Michał Boni oraz Mateusz Bączkowski, syn zmarłego ministra.

Uroczystość uświetni koncert w wykonaniu Lubelskiej Federacji Bardów.

Sample Image- Komunikat Kapituły
Sample Image- Program
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Powiedzieli o Andrzeju:

Michał Boni
- Smutno, że Andrzeja teraz z nami nie ma. Wszyscy w tamtych czasach ciężko pracowaliśmy, ale jego pasja, pracowitość, rzetelność, przeszły do legendy. Był wzorem człowieka i urzędnika, który rozwiązywał konkretne, szalenie trudne problemy, traktując działalność publiczną jako służbę, a pracę ministra – jako misję.

Henryk Wujec
- W stanie wojennym, w latach 80., dzięki Solidarności ujawnili się ludzie niezwykle wartościowi, którzy się wspaniale sprawdzili w pierwszym okresie przebudowy państwa, traktując to, co robią, jako misję, a nie drogę do kariery. Jednym z takich ludzi, odkrytym diamentem – był Andrzej.

Bogdan Zdrojewski
- Byłem pierwszym laureatem nagrody, zaskoczonym tym zaszczytnym wyróżnieniem. Pamiętam swoje wrażenia: z jednej strony ogromny szacunek dla wzoru, jakim w życiu publicznym był Andrzej Bączkowski oraz dla jego wysiłku, z drugiej – pamięć o ciężkiej przeprawie z powodzią, uzasadnieniem nagrody.