Home


XIV Edycja Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego PDF Drukuj Email
Po raz  czternasty można zgłaszać kandydatów do Nagrody im. A. Bączkowskiego. Kupony zgłoszeniowe znajdują się na stronie internetowej fundacji - www.baczkowski.org .

Nagroda jest przyznawana osobom, które stanowią wzór służby publicznej, kierują się zasadą pracy ponad podziałami dla wspólnego dobra, działają w ważnych dla Polski dziedzinach, ze szczególnym uwzględnieniem dialogu społecznego i reform w sferze polityki społecznej. Patronem medialnym Nagrody jest dziennik "Rzeczpospolita". 

Laureaci są wybierani przez Kapitułę Fundacji, w której zasiadają przyjaciele, ministrowie pracy, którzy współpracowali z Andrzejem Bączkowskim, żona i laureaci z poprzednich lat. Nagroda im. Andrzeja Bączkowskiego, zmarłego ministra pracy, prawnika i działacza "Solidarności", przyznawana jest od 1997 r.

Kandydatury można nadsyłać do 31 grudnia 2010 roku na adres: Fundacja im. Andrzeja Bączkowskiego, ul. Elegijna 51, 02-787 Warszawa lub na mail – fundacja@baczkowski.org
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Powiedzieli o Andrzeju:

Michał Boni
- Smutno, że Andrzeja teraz z nami nie ma. Wszyscy w tamtych czasach ciężko pracowaliśmy, ale jego pasja, pracowitość, rzetelność, przeszły do legendy. Był wzorem człowieka i urzędnika, który rozwiązywał konkretne, szalenie trudne problemy, traktując działalność publiczną jako służbę, a pracę ministra – jako misję.

Henryk Wujec
- W stanie wojennym, w latach 80., dzięki Solidarności ujawnili się ludzie niezwykle wartościowi, którzy się wspaniale sprawdzili w pierwszym okresie przebudowy państwa, traktując to, co robią, jako misję, a nie drogę do kariery. Jednym z takich ludzi, odkrytym diamentem – był Andrzej.

Bogdan Zdrojewski
- Byłem pierwszym laureatem nagrody, zaskoczonym tym zaszczytnym wyróżnieniem. Pamiętam swoje wrażenia: z jednej strony ogromny szacunek dla wzoru, jakim w życiu publicznym był Andrzej Bączkowski oraz dla jego wysiłku, z drugiej – pamięć o ciężkiej przeprawie z powodzią, uzasadnieniem nagrody.