Home


Wpłać 1% Twojego podatku PDF Drukuj Email
Fundacja im. Andrzeja Bączkowskiego jest organizacją pożytku publicznego, która swoją działalnością wspiera tych, którzy działają na rzecz dobra publicznego nie oglądając się na osobiste korzyści, rozwiązują poważne problemy społeczne i szukają porozumienia ponad podziałami politycznymi. Taki model działania w polityce i administrowaniu krajem popieramy i propagujemy, bo taki był nasz Patron.

Możesz poprzeć nas przekazując fundacji 1 procent z Twojego podatku. Oto nasze dane: Fundacja im. Andrzeja Bączkowskiego, ul. Elegijna 51, 02-787 Warszawa, NIP: 9512201864;
REGON: 140784183; KRS: 0000268424.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Powiedzieli o Andrzeju:

Michał Boni
- Smutno, że Andrzeja teraz z nami nie ma. Wszyscy w tamtych czasach ciężko pracowaliśmy, ale jego pasja, pracowitość, rzetelność, przeszły do legendy. Był wzorem człowieka i urzędnika, który rozwiązywał konkretne, szalenie trudne problemy, traktując działalność publiczną jako służbę, a pracę ministra – jako misję.

Henryk Wujec
- W stanie wojennym, w latach 80., dzięki Solidarności ujawnili się ludzie niezwykle wartościowi, którzy się wspaniale sprawdzili w pierwszym okresie przebudowy państwa, traktując to, co robią, jako misję, a nie drogę do kariery. Jednym z takich ludzi, odkrytym diamentem – był Andrzej.

Bogdan Zdrojewski
- Byłem pierwszym laureatem nagrody, zaskoczonym tym zaszczytnym wyróżnieniem. Pamiętam swoje wrażenia: z jednej strony ogromny szacunek dla wzoru, jakim w życiu publicznym był Andrzej Bączkowski oraz dla jego wysiłku, z drugiej – pamięć o ciężkiej przeprawie z powodzią, uzasadnieniem nagrody.