Home


15 marca wręczenie Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego PDF Drukuj Email
15 marca 2010 r. o godz. 18.00 w siedzibie redakcji dziennika "Rzeczpospolita" - patrona Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego - w Warszawie odbędzie się uroczystość wręczenia nagrody pani Elżbiecie Suchockiej-Roguskiej oraz wyróżniania pani Marii Król.
Uroczystość uświetni koncert piosenki francuskiej w wykonaniu pani Justyny Bacz.
Organizatorami uroczystości są Fundacja im. Andrzeja Bączkowskiego oraz wydawca "Rzeczpospolitej" - Presspublica.

Sample Image- Justyna Bacz
Sample Image- Zespół towarzyszący
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Powiedzieli o Andrzeju:

Michał Boni
- Smutno, że Andrzeja teraz z nami nie ma. Wszyscy w tamtych czasach ciężko pracowaliśmy, ale jego pasja, pracowitość, rzetelność, przeszły do legendy. Był wzorem człowieka i urzędnika, który rozwiązywał konkretne, szalenie trudne problemy, traktując działalność publiczną jako służbę, a pracę ministra – jako misję.

Henryk Wujec
- W stanie wojennym, w latach 80., dzięki Solidarności ujawnili się ludzie niezwykle wartościowi, którzy się wspaniale sprawdzili w pierwszym okresie przebudowy państwa, traktując to, co robią, jako misję, a nie drogę do kariery. Jednym z takich ludzi, odkrytym diamentem – był Andrzej.

Bogdan Zdrojewski
- Byłem pierwszym laureatem nagrody, zaskoczonym tym zaszczytnym wyróżnieniem. Pamiętam swoje wrażenia: z jednej strony ogromny szacunek dla wzoru, jakim w życiu publicznym był Andrzej Bączkowski oraz dla jego wysiłku, z drugiej – pamięć o ciężkiej przeprawie z powodzią, uzasadnieniem nagrody.