Home


XIII Edycja Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego PDF Drukuj Email
Po raz  trzynasty można zgłaszać kandydatów do Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego. Kupony zgłoszeniowe znajdują się na stronie internetowej Fundacji im. Andrzeja Bączkowskiego - www.andrzejbaczkowski.org.

Nagroda jest przyznawana osobom, które stanowią wzór służby publicznej, kierują się zasadą pracy ponad podziałami dla wspólnego dobra, działają w ważnych dla Polski dziedzinach, ze szczególnym uwzględnieniem dialogu społecznego i reform w sferze polityki społecznej. Laureatami nagrody są osoby aktywne w różnych sferach społecznych, ale ich działalność zawsze wiąże się z krzewieniem i realizacją idei służby publicznej.

Patronem medialnym nagrody jest dziennik "Rzeczpospolita".  O wyborze laureata zadecyduje Kapituła Nagrody, w której zasiadają przyjaciele  Andrzeja Bączkowskiego, ministrowie pracy, którzy z nim współpracowali oraz laureaci z poprzednich lat.

Kandydatury można nadsyłać do 1 listopada 2009 roku na adres: Fundacja im. Andrzeja Bączkowskiego, ul. Elegijna 51, 02-787 Warszawa lub na mail: fundacja@andrzejbaczkowski.org.

Sample Image- Formularz zgłoszenia kandydata

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Powiedzieli o Andrzeju:

Michał Boni
- Smutno, że Andrzeja teraz z nami nie ma. Wszyscy w tamtych czasach ciężko pracowaliśmy, ale jego pasja, pracowitość, rzetelność, przeszły do legendy. Był wzorem człowieka i urzędnika, który rozwiązywał konkretne, szalenie trudne problemy, traktując działalność publiczną jako służbę, a pracę ministra – jako misję.

Henryk Wujec
- W stanie wojennym, w latach 80., dzięki Solidarności ujawnili się ludzie niezwykle wartościowi, którzy się wspaniale sprawdzili w pierwszym okresie przebudowy państwa, traktując to, co robią, jako misję, a nie drogę do kariery. Jednym z takich ludzi, odkrytym diamentem – był Andrzej.

Bogdan Zdrojewski
- Byłem pierwszym laureatem nagrody, zaskoczonym tym zaszczytnym wyróżnieniem. Pamiętam swoje wrażenia: z jednej strony ogromny szacunek dla wzoru, jakim w życiu publicznym był Andrzej Bączkowski oraz dla jego wysiłku, z drugiej – pamięć o ciężkiej przeprawie z powodzią, uzasadnieniem nagrody.