Home


XII Edycja Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego PDF Drukuj Email
Nasza Fundacja czeka na zgłoszenia kandydatur do Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego. Kupon zgłoszeniowy można pobrać w pliku word lub pdf na tej stronie lub w zakładce Nagroda.

Nagroda im. Adrzeja Bączkowskiego, jest przyznawana od 1997 r. Laureat jest wybierany przez Kapitułę Fundacji. Dwukrotnie, w rocznice 25- lecia NSSZ "Solidarności" i w 10-lecie Nagrody,  Kapituła zdecydowała się przyznać dwa wyróżnienia. Nagrodzeni otrzymują statuetkę wykonaną z tafli szkła ozdobionego złotym laurem oraz nagrodę pieniężną. Rok temu Nagrodę otrzymała pani Anna Streżyńska.

Nagroda jest przyznawana osobom, które stanowią wzór służby publicznej, kierują się zasadą pracy ponad podziałami dla wspólnego dobra, działają w ważnych dla Polski dziedzinach, ze szczególnym uwzględnieniem dialogu społecznego i reform w sferze polityki społecznej. Laureatami nagrody są osoby aktywne w różnych sferach społecznych, ale ich działalność zawsze wiąże się z krzewieniem i realizacją idei służby publicznej. Patronem medialnym, od początku ustanowienia nagrody, jest dziennik "Rzeczpospolita".  

Kandydatury można nadsyłać do 15 listopada 2008 roku pocztą lub mailem.

Sample Image- Formularz zgłoszenia do nagrody im. A. Bączkowskiego
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
Powiedzieli o Andrzeju:

Michał Boni
- Smutno, że Andrzeja teraz z nami nie ma. Wszyscy w tamtych czasach ciężko pracowaliśmy, ale jego pasja, pracowitość, rzetelność, przeszły do legendy. Był wzorem człowieka i urzędnika, który rozwiązywał konkretne, szalenie trudne problemy, traktując działalność publiczną jako służbę, a pracę ministra – jako misję.

Henryk Wujec
- W stanie wojennym, w latach 80., dzięki Solidarności ujawnili się ludzie niezwykle wartościowi, którzy się wspaniale sprawdzili w pierwszym okresie przebudowy państwa, traktując to, co robią, jako misję, a nie drogę do kariery. Jednym z takich ludzi, odkrytym diamentem – był Andrzej.

Bogdan Zdrojewski
- Byłem pierwszym laureatem nagrody, zaskoczonym tym zaszczytnym wyróżnieniem. Pamiętam swoje wrażenia: z jednej strony ogromny szacunek dla wzoru, jakim w życiu publicznym był Andrzej Bączkowski oraz dla jego wysiłku, z drugiej – pamięć o ciężkiej przeprawie z powodzią, uzasadnieniem nagrody.