Home arrow >> Sylwetki laureatów arrow 2007 r.


2007 r. PDF Drukuj Email
Anna Streżyńska
prezes UKE, doprowadziła do znacznego obniżenia cen usług internetowych i opłat telefonicznych.

Kapituła uznała, że pani Anna Streżyńska, obecnie prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, w trakcie swojej drogi zawodowej, sprawując kolejne funkcje urzędnicze, kierowała się przede wszystkim dobrem państwa i społeczeństwa. Jej profesjonalizm, rzetelność, bezstronność i determinacja to cenny wkład w proces tworzenia wysokich standardów funkcjonowania służby publicznej. Anna Streżyńska jest więc wzorem urzędnika państwowego.

Kapituła postanowiła też uhonorować specjalnym wyróżnieniem pana Jacka Wilczewskiego, dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Gdańsku, za pełną poświęcenia pracę na rzecz osób potrzebujących pomocy oraz za budowanie nowoczesnej pomocy społecznej, skutecznie wspierającej mieszkańców Gdańska.
 

Anna Streżyńska

Sample ImageAnna Streżyńska, obecnie prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, jest prawnikiem, specjalizuje się w prawie dotyczącym telekomunikacji, mediów, konkurencji i ochrony praw konsumentów. Była m.in. wicedyrektorem departamentu w Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów, w latach 1998 – 2001 doradcą trzech ministrów łączności, podsekretarzem stanu w Ministerstwie Transportu i Budownictwa, a od 8 maja 2006 r. – jest prezesem UKE. Dzięki jej konsekwentnym i zdecydowanym działaniom: znacznie obniżyły się ceny usług internetowych, zmniejszyły opłaty za połączenia z telefonów stacjonarnych na komórkowe oraz koszt użytkowania telefonu komórkowego, wzrosła konkurencja na rynku telefonii komórkowej.

Uważa się przede wszystkim za urzędnika, który stara się rozwiązywać konkretne problemy ponad podziałami politycznymi.   
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »