Home arrow Powiedzieli o Andrzeju


Powiedzieli o Andrzeju
Jerzy Hauser PDF Drukuj Email
- Nagroda imienia Andrzeja Bączkowskiego jest najważniejszym w naszym kraju wyróżnieniem dla osób, które w działalności publicznej stronią od partyjności i partykularności, a orientują się na dobro wspólne. Laureaci tej nagrody są polskim wzorcem i przykładem obywatelskiej postawy.    
 
Bogdan Zdrojewski PDF Drukuj Email
- Byłem pierwszym laureatem nagrody, zaskoczonym tym zaszczytnym wyróżnieniem. Pamiętam swoje wrażenia: z jednej strony ogromny szacunek dla wzoru, jakim w życiu publicznym był Andrzej Bączkowski oraz dla jego wysiłku, z drugiej – pamięć o ciężkiej przeprawie z powodzią, uzasadnieniem nagrody.
Czytaj całość
 
Halina Wasilewska-Trenkner PDF Drukuj Email
- W ciągu mego życia spotkałam wiele wybitnych osób, ale tylko dwie, trzy były prawdziwie wielkie duchem.
Czytaj całość
 
Michał Boni PDF Drukuj Email
- Smutno, że Andrzeja teraz z nami nie ma. Wszyscy w tamtych czasach ciężko pracowaliśmy, ale jego pasja, pracowitość, rzetelność, przeszły do legendy. Był wzorem człowieka i urzędnika, który rozwiązywał konkretne, szalenie trudne problemy, traktując działalność publiczną jako służbę, a pracę ministra – jako misję.
Czytaj całość
 
Henryk Wujec PDF Drukuj Email
- W stanie wojennym, w latach 80., dzięki "Solidarności" ujawnili się ludzie niezwykle wartościowi, którzy się wspaniale sprawdzili w pierwszym okresie przebudowy państwa, traktując to, co robią, jako misję, a nie drogę do kariery. Jednym z takich ludzi, odkrytym diamentem – był Andrzej.
Czytaj całość