Home


Z ogromnym żalem żegnamy Halinę Wasilewską-Trenkner
23.11.2017.
Wiceminister i minister finansów, członka Rady Polityki Pieniężnej, Laureatkę Nagrody im. A. Bączkowskiego oraz członka Kapituły Fundacji, doskonałego fachowca, będącego wzorem służby publicznej.  Jej życzliwość, mądrość i to, że dobro publiczne stawiała ponad własnym zostaną w naszej pamięci.

Zarząd i Rada Fundacji im. A. Bączkowskiego
 
Nowa dyrektor fundacji
08.05.2017.
Nowym dyrektorem Fundacji im. Andrzeja Bączkowskiego została
Natalia Skipietrow
, która była rzecznikiem prasowym zmarłego ministra.
 
Pożegnanie Joli Koral
11.01.2017.
Z głębokim żalem i smutkiem informujemy, że 10 stycznia br. odeszła od nas, po dzielnej walce ze śmiertelną chorobą, Jola Koral, Dyrektorka Zarządu Fundacji im. Andrzeja Bączkowskiego, nasza przyjaciółka, osoba niezwykła, prawa, wrażliwa na cierpienie i niedostatki innych, zawsze znajdująca czas dla potrzebujących pomocy. Kochała ludzi. Jola była krytyczna, ale sprawiedliwa i obiektywna, ceniła odwagę, tolerancję i wolność. Jej wieloletnia praca w Fundacji i optymizm, którym nas obdarowywała w trudnych sytuacjach były dla nas bezcenne. Wiele jej zawdzięczamy. Choć jej już nie ma wśród nas, to jednak mamy nadzieję, że Jej dobry duch będzie nas nadal wspierał.

Jolu, żegnamy Cię, wierząc, że przeszłaś do lepszego świata.

Rada Fundacji im. Andrzeja Bączkowskiego
 
Z głębokim żalem przyjęliśmy informacje o śmierci Longina Komołowskiego
06.01.2017.
byłego ministra pracy i polityki społecznej, wicepremiera, człowieka „Solidarności”, niestrudzonego negocjatora porozumień społecznych w Komisji Trójstronnej, członka Kapituły Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego.

Zarząd i Rada Fundacji im. A. Bączkowskiego

 
 
20 lat od śmierci Andrzeja Bączkowskiego
07.11.2016.
7 listopada 2016 r. mija 20 lat od nagłej śmierci Andrzeja Bączkowskiego. Był działaczem „Solidarności” i opozycji demokratycznej, prawnikiem związku, po 1989 r. – urzędnikiem służby publicznej, wiceministrem pracy w sześciu gabinetach, a od lutego 1996 r. ministrem pracy. Wyznaczał standardy dialogu społecznego, był pierwszym przewodniczącym Komisji Trójstronnej. Zreformował Kodeks pracy, rozpoczął reformę ubezpieczeń społecznych.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 6 - 10 z 36
Powiedzieli o Andrzeju:

Michał Boni
- Smutno, że Andrzeja teraz z nami nie ma. Wszyscy w tamtych czasach ciężko pracowaliśmy, ale jego pasja, pracowitość, rzetelność, przeszły do legendy. Był wzorem człowieka i urzędnika, który rozwiązywał konkretne, szalenie trudne problemy, traktując działalność publiczną jako służbę, a pracę ministra – jako misję.

Henryk Wujec
- W stanie wojennym, w latach 80., dzięki Solidarności ujawnili się ludzie niezwykle wartościowi, którzy się wspaniale sprawdzili w pierwszym okresie przebudowy państwa, traktując to, co robią, jako misję, a nie drogę do kariery. Jednym z takich ludzi, odkrytym diamentem – był Andrzej.

Bogdan Zdrojewski
- Byłem pierwszym laureatem nagrody, zaskoczonym tym zaszczytnym wyróżnieniem. Pamiętam swoje wrażenia: z jednej strony ogromny szacunek dla wzoru, jakim w życiu publicznym był Andrzej Bączkowski oraz dla jego wysiłku, z drugiej – pamięć o ciężkiej przeprawie z powodzią, uzasadnieniem nagrody.