Home


XIII Edycja Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego
16.09.2009.
Po raz  trzynasty można zgłaszać kandydatów do Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego. Kupony zgłoszeniowe znajdują się na stronie internetowej Fundacji im. Andrzeja Bączkowskiego - www.andrzejbaczkowski.org.

Nagroda jest przyznawana osobom, które stanowią wzór służby publicznej, kierują się zasadą pracy ponad podziałami dla wspólnego dobra, działają w ważnych dla Polski dziedzinach, ze szczególnym uwzględnieniem dialogu społecznego i reform w sferze polityki społecznej. Laureatami nagrody są osoby aktywne w różnych sferach społecznych, ale ich działalność zawsze wiąże się z krzewieniem i realizacją idei służby publicznej.

Patronem medialnym nagrody jest dziennik "Rzeczpospolita".  O wyborze laureata zadecyduje Kapituła Nagrody, w której zasiadają przyjaciele  Andrzeja Bączkowskiego, ministrowie pracy, którzy z nim współpracowali oraz laureaci z poprzednich lat.

Kandydatury można nadsyłać do 1 listopada 2009 roku na adres: Fundacja im. Andrzeja Bączkowskiego, ul. Elegijna 51, 02-787 Warszawa lub na mail: fundacja@andrzejbaczkowski.org.

Sample Image- Formularz zgłoszenia kandydata

 
Nagroda 2008 wręczona
09.04.2009.
Sample Image17 marca wieczorem w siedzibie redakcji "Rzeczpospolitej" Agnieszka Chłoń-Domińczak otrzymała Nagrodę im. Andrzeja Bączkowskiego, którą w imieniu Kapituły wręczali Mateusz Bączkowski i szefowa Fundacji Jolanta Koral. Michał Boni, przewodniczący kapituły, odczytał werdykt. Podkreślił, że Agnieszka Chłoń-Domińczak łączy w swojej pracy wysokie kwalifikacje z ogromnym zaangażowaniem. Laureatka była ogromnie wzruszona, kiedy dziękowała za – jak powiedziała – ogromne wyróżnienie.
Czytaj całość
 
Uroczyste wręczenie Nagrody
10.03.2009.
Uroczystość wręczenia Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego laureatce za rok 2008 – Agnieszce Chłoń-Domińczak – odbędzie się 17 marca o 18.00 w siedzibie redakcji "Rzeczpospolitej" w Warszawie. "Rzeczpospolitej" jest patronem medialnym Nagrody.

Jak co roku obecni będą politycy, działacze organizacji pozarządowych, dziennikarze, ludzie związani z polityką społeczną i swoimi działaniami wspierającymi dialog społeczny ponad podziałami politycznymi. Werdykt w imieniu Kapituły odczyta jej przewodniczący Michał Boni, a Nagrodę wręczy Mateusz Bączkowski, syn Andrzeja. Nagrodę – bryłę z kryształowego szkła ozdobionego złotym laurem – przygotowuje jak co roku znany rzeźbiarz Marek Moderau. W drugiej części spotkania odbędzie koncert Antoniny Krzysztoń.
Czytaj całość
 
XII Edycja Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego
21.10.2008.
Nasza Fundacja czeka na zgłoszenia kandydatur do Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego. Kupon zgłoszeniowy można pobrać w pliku word lub pdf na tej stronie lub w zakładce Nagroda.

Nagroda im. Adrzeja Bączkowskiego, jest przyznawana od 1997 r. Laureat jest wybierany przez Kapitułę Fundacji. Dwukrotnie, w rocznice 25- lecia NSSZ "Solidarności" i w 10-lecie Nagrody,  Kapituła zdecydowała się przyznać dwa wyróżnienia. Nagrodzeni otrzymują statuetkę wykonaną z tafli szkła ozdobionego złotym laurem oraz nagrodę pieniężną. Rok temu Nagrodę otrzymała pani Anna Streżyńska.
Czytaj całość
 
Kapituła Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego postanowiła przyznać nagrodę za 2007r.
12.10.2008.
Kapituła uznała, że Pani Anna Streżyńska, obecnie prezes Komunikacji Elektronicznej. Nieodłaczną częścią wspomnień o "Bączusiu" jest pamięć o jego szacunku dla drugiego człowieka. Andrzej Bączkowski uważał, że w najtrudniejszej sytuacji, w najgorszym sporze, zawsze można znaleźć rozwiązanie - dobre dla dwóch, a nawet trzech stron konfliktu - i jednocześnie dobre dla Polski.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 31 - 35 z 36
Powiedzieli o Andrzeju:

Michał Boni
- Smutno, że Andrzeja teraz z nami nie ma. Wszyscy w tamtych czasach ciężko pracowaliśmy, ale jego pasja, pracowitość, rzetelność, przeszły do legendy. Był wzorem człowieka i urzędnika, który rozwiązywał konkretne, szalenie trudne problemy, traktując działalność publiczną jako służbę, a pracę ministra – jako misję.

Henryk Wujec
- W stanie wojennym, w latach 80., dzięki Solidarności ujawnili się ludzie niezwykle wartościowi, którzy się wspaniale sprawdzili w pierwszym okresie przebudowy państwa, traktując to, co robią, jako misję, a nie drogę do kariery. Jednym z takich ludzi, odkrytym diamentem – był Andrzej.

Bogdan Zdrojewski
- Byłem pierwszym laureatem nagrody, zaskoczonym tym zaszczytnym wyróżnieniem. Pamiętam swoje wrażenia: z jednej strony ogromny szacunek dla wzoru, jakim w życiu publicznym był Andrzej Bączkowski oraz dla jego wysiłku, z drugiej – pamięć o ciężkiej przeprawie z powodzią, uzasadnieniem nagrody.