Home


Komunikat Kapituły
21.01.2011.
Kapituła Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego na posiedzeniu 19 stycznia 2011 r. jednogłośnie przyznała Nagrodę za rok 2010 r. Wojciechowi Szczurkowi, prezydentowi Gdyni.
Czytaj całość
 
XIV Edycja Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego
13.12.2010.
Po raz  czternasty można zgłaszać kandydatów do Nagrody im. A. Bączkowskiego. Kupony zgłoszeniowe znajdują się na stronie internetowej fundacji - www.baczkowski.org .

Nagroda jest przyznawana osobom, które stanowią wzór służby publicznej, kierują się zasadą pracy ponad podziałami dla wspólnego dobra, działają w ważnych dla Polski dziedzinach, ze szczególnym uwzględnieniem dialogu społecznego i reform w sferze polityki społecznej. Patronem medialnym Nagrody jest dziennik "Rzeczpospolita". 

Laureaci są wybierani przez Kapitułę Fundacji, w której zasiadają przyjaciele, ministrowie pracy, którzy współpracowali z Andrzejem Bączkowskim, żona i laureaci z poprzednich lat. Nagroda im. Andrzeja Bączkowskiego, zmarłego ministra pracy, prawnika i działacza "Solidarności", przyznawana jest od 1997 r.

Kandydatury można nadsyłać do 31 grudnia 2010 roku na adres: Fundacja im. Andrzeja Bączkowskiego, ul. Elegijna 51, 02-787 Warszawa lub na mail – fundacja@baczkowski.org
 
Wpłać 1% Twojego podatku
21.04.2010.
Fundacja im. Andrzeja Bączkowskiego jest organizacją pożytku publicznego, która swoją działalnością wspiera tych, którzy działają na rzecz dobra publicznego nie oglądając się na osobiste korzyści, rozwiązują poważne problemy społeczne i szukają porozumienia ponad podziałami politycznymi. Taki model działania w polityce i administrowaniu krajem popieramy i propagujemy, bo taki był nasz Patron.

Możesz poprzeć nas przekazując fundacji 1 procent z Twojego podatku. Oto nasze dane: Fundacja im. Andrzeja Bączkowskiego, ul. Elegijna 51, 02-787 Warszawa, NIP: 9512201864;
REGON: 140784183; KRS: 0000268424.
 
15 marca wręczenie Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego
27.02.2010.
15 marca 2010 r. o godz. 18.00 w siedzibie redakcji dziennika "Rzeczpospolita" - patrona Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego - w Warszawie odbędzie się uroczystość wręczenia nagrody pani Elżbiecie Suchockiej-Roguskiej oraz wyróżniania pani Marii Król.
Uroczystość uświetni koncert piosenki francuskiej w wykonaniu pani Justyny Bacz.
Organizatorami uroczystości są Fundacja im. Andrzeja Bączkowskiego oraz wydawca "Rzeczpospolitej" - Presspublica.

Sample Image- Justyna Bacz
Sample Image- Zespół towarzyszący
 
 
Elżbieta Suchocka-Roguska Laureatem za 2009 r.
19.02.2010.
Kapituła Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego na posiedzeniu 26 stycznia 2010 r. jednogłośnie przyznała Nagrodę za rok 2009 r. Elżbiecie Suchockiej - Roguskiej, sekretarzowi stanu w Ministerstwie Finansów.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 26 - 30 z 36
Powiedzieli o Andrzeju:

Michał Boni
- Smutno, że Andrzeja teraz z nami nie ma. Wszyscy w tamtych czasach ciężko pracowaliśmy, ale jego pasja, pracowitość, rzetelność, przeszły do legendy. Był wzorem człowieka i urzędnika, który rozwiązywał konkretne, szalenie trudne problemy, traktując działalność publiczną jako służbę, a pracę ministra – jako misję.

Henryk Wujec
- W stanie wojennym, w latach 80., dzięki Solidarności ujawnili się ludzie niezwykle wartościowi, którzy się wspaniale sprawdzili w pierwszym okresie przebudowy państwa, traktując to, co robią, jako misję, a nie drogę do kariery. Jednym z takich ludzi, odkrytym diamentem – był Andrzej.

Bogdan Zdrojewski
- Byłem pierwszym laureatem nagrody, zaskoczonym tym zaszczytnym wyróżnieniem. Pamiętam swoje wrażenia: z jednej strony ogromny szacunek dla wzoru, jakim w życiu publicznym był Andrzej Bączkowski oraz dla jego wysiłku, z drugiej – pamięć o ciężkiej przeprawie z powodzią, uzasadnieniem nagrody.