Home


XV EDYCJA NAGRODY IM. ANDRZEJA BĄCZKOWSKIEGO
27.10.2011.
Po raz  piętnasty można zgłaszać kandydatów do Nagrody im. A. Bączkowskiego.
Nagroda jest przyznawana osobom, które stanowią wzór służby publicznej, kierują się zasadą pracy ponad podziałami dla wspólnego dobra, działają w ważnych dla Polski dziedzinach, ze szczególnym uwzględnieniem dialogu społecznego i reform w sferze polityki społecznej. Patronem medialnym Nagrody jest dziennik ,,Rzeczpospolita”.
Czytaj całość
 
Nagroda za 2010 r. wręczona
07.04.2011.
14 marca 2011 r. laureat Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego za 2010r. pan Wojciech Szczurek odebrał statuetkę i dyplom z rąk Mateusza Baczkowskiego, syna Andrzeja, i Michała Boniego, przewodniczącego Kapituły Nagrody, Kwiaty wręczyła mu Jolanta Koral, dyrektor fundacji.  Uroczystość, która jak zwykle miała miejsce w siedzibie patrona medialnego Nagrody redakcji "Rzeczpospolitej", poprowadził Michał Boni.
Czytaj całość
 
14 marca wręczenie Nagrody
11.03.2011.
14 marca 2011 r. odbędzie się wręczenie Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego Laureatowi za rok 2010 panu Wojciechowi Szczurkowi. Uroczystość będzie miała miejsce w siedzibie patrona medialnego Nagrody redakcji Rzeczpospolitej oraz jej wydawcy Presspubliki przy ul. Prostej 51 w Warszawie o godz. 18.00.
Czytaj całość
 
Komunikat Kapituły
21.01.2011.
Kapituła Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego na posiedzeniu 19 stycznia 2011 r. jednogłośnie przyznała Nagrodę za rok 2010 r. Wojciechowi Szczurkowi, prezydentowi Gdyni.
Czytaj całość
 
XIV Edycja Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego
13.12.2010.
Po raz  czternasty można zgłaszać kandydatów do Nagrody im. A. Bączkowskiego. Kupony zgłoszeniowe znajdują się na stronie internetowej fundacji - www.baczkowski.org .

Nagroda jest przyznawana osobom, które stanowią wzór służby publicznej, kierują się zasadą pracy ponad podziałami dla wspólnego dobra, działają w ważnych dla Polski dziedzinach, ze szczególnym uwzględnieniem dialogu społecznego i reform w sferze polityki społecznej. Patronem medialnym Nagrody jest dziennik "Rzeczpospolita". 

Laureaci są wybierani przez Kapitułę Fundacji, w której zasiadają przyjaciele, ministrowie pracy, którzy współpracowali z Andrzejem Bączkowskim, żona i laureaci z poprzednich lat. Nagroda im. Andrzeja Bączkowskiego, zmarłego ministra pracy, prawnika i działacza "Solidarności", przyznawana jest od 1997 r.

Kandydatury można nadsyłać do 31 grudnia 2010 roku na adres: Fundacja im. Andrzeja Bączkowskiego, ul. Elegijna 51, 02-787 Warszawa lub na mail – fundacja@baczkowski.org
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 21 - 25 z 34
Powiedzieli o Andrzeju:

Michał Boni
- Smutno, że Andrzeja teraz z nami nie ma. Wszyscy w tamtych czasach ciężko pracowaliśmy, ale jego pasja, pracowitość, rzetelność, przeszły do legendy. Był wzorem człowieka i urzędnika, który rozwiązywał konkretne, szalenie trudne problemy, traktując działalność publiczną jako służbę, a pracę ministra – jako misję.

Henryk Wujec
- W stanie wojennym, w latach 80., dzięki Solidarności ujawnili się ludzie niezwykle wartościowi, którzy się wspaniale sprawdzili w pierwszym okresie przebudowy państwa, traktując to, co robią, jako misję, a nie drogę do kariery. Jednym z takich ludzi, odkrytym diamentem – był Andrzej.

Bogdan Zdrojewski
- Byłem pierwszym laureatem nagrody, zaskoczonym tym zaszczytnym wyróżnieniem. Pamiętam swoje wrażenia: z jednej strony ogromny szacunek dla wzoru, jakim w życiu publicznym był Andrzej Bączkowski oraz dla jego wysiłku, z drugiej – pamięć o ciężkiej przeprawie z powodzią, uzasadnieniem nagrody.