Home


Komunikat kapituły
07.11.2011.
Kapituła Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego na posiedzeniu 7 listopada 2011 roku przyznała nagrodę za rok 2011 profesorowi Juliuszowi Gardawskiemu oraz partnerom społecznym w Komisji Trójstronnej.

Kapituła obradująca w 15. rocznicę śmierci Andrzeja Bączkowskiego chciała uhonorować osoby i instytucje szczególnie zasłużone dla dialogu społecznego, który dla  Andrzeja Bączkowskiego był jednym sposobem rozwiązywania problemów i konfliktów społecznych.
Czytaj całość
 
Uroczysta sesja ku czci Andrzeja Bączkowskiego 1996 - 2011
04.11.2011.
7 listopada 2011 r., w 15 rocznicę śmierci Andrzeja Bączkowskiego w sali Kolumnowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbędzie się uroczysta sesja. tego samego dnia odbędzie się posiedzenie Kapituły Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego.
Czytaj całość
 
XV EDYCJA NAGRODY IM. ANDRZEJA BĄCZKOWSKIEGO
27.10.2011.
Po raz  piętnasty można zgłaszać kandydatów do Nagrody im. A. Bączkowskiego.
Nagroda jest przyznawana osobom, które stanowią wzór służby publicznej, kierują się zasadą pracy ponad podziałami dla wspólnego dobra, działają w ważnych dla Polski dziedzinach, ze szczególnym uwzględnieniem dialogu społecznego i reform w sferze polityki społecznej. Patronem medialnym Nagrody jest dziennik ,,Rzeczpospolita”.
Czytaj całość
 
Nagroda za 2010 r. wręczona
07.04.2011.
14 marca 2011 r. laureat Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego za 2010r. pan Wojciech Szczurek odebrał statuetkę i dyplom z rąk Mateusza Baczkowskiego, syna Andrzeja, i Michała Boniego, przewodniczącego Kapituły Nagrody, Kwiaty wręczyła mu Jolanta Koral, dyrektor fundacji.  Uroczystość, która jak zwykle miała miejsce w siedzibie patrona medialnego Nagrody redakcji "Rzeczpospolitej", poprowadził Michał Boni.
Czytaj całość
 
14 marca wręczenie Nagrody
11.03.2011.
14 marca 2011 r. odbędzie się wręczenie Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego Laureatowi za rok 2010 panu Wojciechowi Szczurkowi. Uroczystość będzie miała miejsce w siedzibie patrona medialnego Nagrody redakcji Rzeczpospolitej oraz jej wydawcy Presspubliki przy ul. Prostej 51 w Warszawie o godz. 18.00.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 21 - 25 z 36
Powiedzieli o Andrzeju:

Michał Boni
- Smutno, że Andrzeja teraz z nami nie ma. Wszyscy w tamtych czasach ciężko pracowaliśmy, ale jego pasja, pracowitość, rzetelność, przeszły do legendy. Był wzorem człowieka i urzędnika, który rozwiązywał konkretne, szalenie trudne problemy, traktując działalność publiczną jako służbę, a pracę ministra – jako misję.

Henryk Wujec
- W stanie wojennym, w latach 80., dzięki Solidarności ujawnili się ludzie niezwykle wartościowi, którzy się wspaniale sprawdzili w pierwszym okresie przebudowy państwa, traktując to, co robią, jako misję, a nie drogę do kariery. Jednym z takich ludzi, odkrytym diamentem – był Andrzej.

Bogdan Zdrojewski
- Byłem pierwszym laureatem nagrody, zaskoczonym tym zaszczytnym wyróżnieniem. Pamiętam swoje wrażenia: z jednej strony ogromny szacunek dla wzoru, jakim w życiu publicznym był Andrzej Bączkowski oraz dla jego wysiłku, z drugiej – pamięć o ciężkiej przeprawie z powodzią, uzasadnieniem nagrody.