Home


XVI Edycja Nagrody
08.10.2012.
Po raz  szesnasty można zgłaszać kandydatów do Nagrody im. A. Bączkowskiego. Nagroda jest przyznawana osobom, które stanowią wzór służby publicznej, kierują się zasadą pracy ponad podziałami dla wspólnego dobra, działają w ważnych dla Polski dziedzinach, ze szczególnym uwzględnieniem dialogu społecznego i reform w sferze polityki społecznej. Patronem medialnym Nagrody jest dziennik "Rzeczpospolita".
Czytaj całość
 
Nagroda 2011 wręczona
21.09.2012.
Uroczystość wręczenia Nagrody odbyła się 30 stycznia 2012 roku w siedzibie redakcji "Rzeczpospolitej". Nagrodę odebrali: profesor Juliusz Gardawski oraz przedstawiciele nagrodzonych organizacji pracodawców: Business Centre Club, Pracodawców Rzeczypospolitej Polskiej, Polskiej Konfederacji Pracodawców Prywatnych Lewiatan oraz Związku Rzemiosła Polskiego.
Czytaj całość
 
Uroczystość wręczenia Nagrody
27.01.2012.
Kapituła Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego oraz Fundacja im. Andrzeja Bączkowskiego oraz Redakcja „Rzeczpospolitej” i jej wydawca Presspublica – Patroni Medialni Nagrody mają zaszczyt poinformować, że uroczystość wręczenia Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego’2011 odbędzie się w poniedziałek 30 stycznia 2012 roku o godz.18.00 w siedzibie redakcji „Rzeczpospolitej”, Prosta Office Center, Warszawa, ul. Prosta 51.
Czytaj całość
 
Seminarium
27.01.2012.
Czy nowatorski dorobek Andrzeja Bączkowskiego jest jest dziś ważną częścią życia publicznego? Czy i jak kontynuujemy prace, które on rozpoczął? 7 listopada, w 15. rocznicę śmierci Bączkowskiego, w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się seminarium zorganizowane przez Fundację im. Andrzeja Bączkowskiego poświęcone jego spuściźnie.

Współpracownicy i przyjaciele Bączkowskiego, naukowcy, intelektualiści, związkowcy dyskutowali w czterech panelach, obejmujących obszar działania Bączkowskiego: politykę, prawo pracy, dialog społeczny i system emerytalny.
Czytaj całość
 
Życzenia
24.12.2011.
Zdrowych, wesołych pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Do Siego Roku 2012!
Rada i Zarząd Fundacji Im. A. Bączkowskiego
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 16 - 20 z 36
Powiedzieli o Andrzeju:

Michał Boni
- Smutno, że Andrzeja teraz z nami nie ma. Wszyscy w tamtych czasach ciężko pracowaliśmy, ale jego pasja, pracowitość, rzetelność, przeszły do legendy. Był wzorem człowieka i urzędnika, który rozwiązywał konkretne, szalenie trudne problemy, traktując działalność publiczną jako służbę, a pracę ministra – jako misję.

Henryk Wujec
- W stanie wojennym, w latach 80., dzięki Solidarności ujawnili się ludzie niezwykle wartościowi, którzy się wspaniale sprawdzili w pierwszym okresie przebudowy państwa, traktując to, co robią, jako misję, a nie drogę do kariery. Jednym z takich ludzi, odkrytym diamentem – był Andrzej.

Bogdan Zdrojewski
- Byłem pierwszym laureatem nagrody, zaskoczonym tym zaszczytnym wyróżnieniem. Pamiętam swoje wrażenia: z jednej strony ogromny szacunek dla wzoru, jakim w życiu publicznym był Andrzej Bączkowski oraz dla jego wysiłku, z drugiej – pamięć o ciężkiej przeprawie z powodzią, uzasadnieniem nagrody.