Home


Uroczystość wręczenia Nagrody
27.01.2012.
Kapituła Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego oraz Fundacja im. Andrzeja Bączkowskiego oraz Redakcja „Rzeczpospolitej” i jej wydawca Presspublica – Patroni Medialni Nagrody mają zaszczyt poinformować, że uroczystość wręczenia Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego’2011 odbędzie się w poniedziałek 30 stycznia 2012 roku o godz.18.00 w siedzibie redakcji „Rzeczpospolitej”, Prosta Office Center, Warszawa, ul. Prosta 51.
Czytaj całość
 
Seminarium
27.01.2012.
Czy nowatorski dorobek Andrzeja Bączkowskiego jest jest dziś ważną częścią życia publicznego? Czy i jak kontynuujemy prace, które on rozpoczął? 7 listopada, w 15. rocznicę śmierci Bączkowskiego, w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbyło się seminarium zorganizowane przez Fundację im. Andrzeja Bączkowskiego poświęcone jego spuściźnie.

Współpracownicy i przyjaciele Bączkowskiego, naukowcy, intelektualiści, związkowcy dyskutowali w czterech panelach, obejmujących obszar działania Bączkowskiego: politykę, prawo pracy, dialog społeczny i system emerytalny.
Czytaj całość
 
Życzenia
24.12.2011.
Zdrowych, wesołych pogodnych Świąt Bożego Narodzenia oraz Do Siego Roku 2012!
Rada i Zarząd Fundacji Im. A. Bączkowskiego
 
Komunikat kapituły
07.11.2011.
Kapituła Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego na posiedzeniu 7 listopada 2011 roku przyznała nagrodę za rok 2011 profesorowi Juliuszowi Gardawskiemu oraz partnerom społecznym w Komisji Trójstronnej.

Kapituła obradująca w 15. rocznicę śmierci Andrzeja Bączkowskiego chciała uhonorować osoby i instytucje szczególnie zasłużone dla dialogu społecznego, który dla  Andrzeja Bączkowskiego był jednym sposobem rozwiązywania problemów i konfliktów społecznych.
Czytaj całość
 
Uroczysta sesja ku czci Andrzeja Bączkowskiego 1996 - 2011
04.11.2011.
7 listopada 2011 r., w 15 rocznicę śmierci Andrzeja Bączkowskiego w sali Kolumnowej Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odbędzie się uroczysta sesja. tego samego dnia odbędzie się posiedzenie Kapituły Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 16 - 20 z 34
Powiedzieli o Andrzeju:

Michał Boni
- Smutno, że Andrzeja teraz z nami nie ma. Wszyscy w tamtych czasach ciężko pracowaliśmy, ale jego pasja, pracowitość, rzetelność, przeszły do legendy. Był wzorem człowieka i urzędnika, który rozwiązywał konkretne, szalenie trudne problemy, traktując działalność publiczną jako służbę, a pracę ministra – jako misję.

Henryk Wujec
- W stanie wojennym, w latach 80., dzięki Solidarności ujawnili się ludzie niezwykle wartościowi, którzy się wspaniale sprawdzili w pierwszym okresie przebudowy państwa, traktując to, co robią, jako misję, a nie drogę do kariery. Jednym z takich ludzi, odkrytym diamentem – był Andrzej.

Bogdan Zdrojewski
- Byłem pierwszym laureatem nagrody, zaskoczonym tym zaszczytnym wyróżnieniem. Pamiętam swoje wrażenia: z jednej strony ogromny szacunek dla wzoru, jakim w życiu publicznym był Andrzej Bączkowski oraz dla jego wysiłku, z drugiej – pamięć o ciężkiej przeprawie z powodzią, uzasadnieniem nagrody.