Home


Andrzej Bączkowski patronem konferencji naukowej
06.10.2016.
Instytut Filologii Polskiej UMCS w Lublinie w porozumieniu z Polską Akademią Umiejętności w Krakowie zorganizował w dniach 29 IX – 1 X 2016 roku w Lublinie  interdyscyplinarną konferencję naukową pt. „Praca ludzka”, poświęconą pamięci Andrzeja Bączkowskiego.

Czytaj całość
 
Laureat 17 edycji Nagrody Im. A. Bączkowskiego
05.03.2014.
Krzysztof Kwiatkowski Laureatem Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego za 2013 r. Trzy wyróżnienia honorowe z okazji rocznicy 4 czerwca 1989 r. dla Olgi Krzyżanowskiej, Ewy Kulik i Grażyny Staniszewskiej.

Kapituła Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego na zebraniu 26 lutego 2014 r. przyznała Nagrodę za rok 2013 Krzysztofowi Kwiatkowskiego w uznaniu całości jego służby wobec kraju. Zdaniem Kapituły Krzysztof Kwiatkowski jest wzorem urzędnika państwowego i człowiekiem działającym w "andrzejowym duchu", na rzecz dobra wspólnego, ponad podziałami.
Czytaj całość
 
XVII Edycja Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego
12.11.2013.

Po raz siedemnasty można zgłaszać kandydatów do Nagrody im. A. Bączkowskiego. Nagroda jest przyznawana osobom, które stanowią wzór służby publicznej, kierują się zasadą pracy ponad podziałami dla wspólnego dobra, działają w ważnych dla Polski dziedzinach, ze szczególnym uwzględnieniem dialogu społecznego i reform w sferze polityki społecznej. Patronem medialnym Nagrody jest dziennik "Rzeczpospolita".  Laureaci są wybierani przez Kapitułę Fundacji, w której zasiadają przyjaciele, ministrowie pracy, którzy współpracowali z Andrzejem Bączkowskim, żona i laureaci z poprzednich lat. Nagroda im. Andrzeja Bączkowskiego, zmarłego ministra pracy, prawnika i działacza „Solidarności”, przyznawana jest od 1997 r.


Kandydatury można nadsyłać do 30 listopada 2013 roku na adres: Fundacja im. Andrzeja Bączkowskiego, ul. Elegijna 51, 02-787 Warszawa lub na mail – fundacja@baczkowski.org.

 
17 rocznica śmierci
07.11.2013.
17 lat temu zmarł nagle Andrzej Bączkowski, minister pracy, przewodniczący Komisji Trójstronnej, działacz Solidarności, prawnik, negocjator społeczny cieszący się powszechnym szacunkiem, wzór urzędnika państwowego, nasz przyjaciel.

Andrzej Bączkowski
ur. 8 października 1955 w Łukowie, zm. 7 listopada 1996 w Warszawie
 
Wręczenie Nagrody 12 marca (wtorek)
04.03.2013.
Kapituła Nagrody im. Andrzeja Bączkowskiego 6 lutego 2013 r. przyznała Nagrodę za rok 2012 Joannie Starędze-Piasek, współtwórczyni nowoczesnego systemu pomocy społecznej Polsce. Wręczenie XVI Nagrody nastąpi 12 marca 2013 r. o godz. 18.00 w siedzibie redakcji Rzeczpospolitej. Gościem honorowym będzie p. Anna Komorowska, Małżonka Prezydenta RP.

Sample Image- Komunikat
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 11 - 15 z 36
Powiedzieli o Andrzeju:

Michał Boni
- Smutno, że Andrzeja teraz z nami nie ma. Wszyscy w tamtych czasach ciężko pracowaliśmy, ale jego pasja, pracowitość, rzetelność, przeszły do legendy. Był wzorem człowieka i urzędnika, który rozwiązywał konkretne, szalenie trudne problemy, traktując działalność publiczną jako służbę, a pracę ministra – jako misję.

Henryk Wujec
- W stanie wojennym, w latach 80., dzięki Solidarności ujawnili się ludzie niezwykle wartościowi, którzy się wspaniale sprawdzili w pierwszym okresie przebudowy państwa, traktując to, co robią, jako misję, a nie drogę do kariery. Jednym z takich ludzi, odkrytym diamentem – był Andrzej.

Bogdan Zdrojewski
- Byłem pierwszym laureatem nagrody, zaskoczonym tym zaszczytnym wyróżnieniem. Pamiętam swoje wrażenia: z jednej strony ogromny szacunek dla wzoru, jakim w życiu publicznym był Andrzej Bączkowski oraz dla jego wysiłku, z drugiej – pamięć o ciężkiej przeprawie z powodzią, uzasadnieniem nagrody.