Home


Najlepsze życzenia wielkanocne
18.04.2019.

 

 

Image

 
Odszedł Piotr Pawłowski
09.10.2018.

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Piotra Pawłowskiego, Laureata Nagrody im. A. Bączkowskiego i członka Kapituły Nagrody, dobrego, mądrego człowieka, który dla tak wielu był wzorem i inspiracją, kto naprawdę zmieniał świat na lepsze. Będzie Go nam brakowało. 

Zarząd i Rada Fundacji im. A. Bączkowskiego 

 

 
Praca ludzka w oczach polityków i naukowców
02.09.2018.

 

Ukazała się w Wydawnictwie UMCS książka „Praca ludzka w perspektywie interdyscyplinarnej ”. Oparta jest na materiałach z konferencji „Praca ludzka” , zorganizowanej przez Instytut Filologii Polskiej UMCS we wrześniu 2016 roku w porozumieniu z Polską Akademią Umiejętności w Krakowie dla upamiętnienia Andrzeja Bączkowskiego.  Sylwetkę Andrzeja Bączkowskiego we wstępnym szkicu przedstawia prof. Teresa Liszczowa, a do Jego dokonań i Jego praktycznej filozofii pracy nawiązują trzej jego następcy na stanowisku ministrów pracy: Michał Boni, Jerzy Hausner, Władysław Kosiniak-Kamysz.

Czytaj całość
 
Wyrazy głębokiego współczucia
02.09.2018.

Panu Premierowi Leszkowi Millerowi składamy wyrazy najszczerszego współczucia i żalu po tragicznej śmierci Syna. 

 

Zarząd i Rada Fundacji im. A. Bączkowskiego

 
Życzenia
23.12.2017.
Spokojnych świąt Bożego Narodzenia, spędzonych z bliskimi, w ciepłej, rodzinnej atmosferze, oraz samych szczęśliwych dni w nadchodzącym Nowym Roku

życzą
Rada i Zarząd fundacji.
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 5 z 36
Powiedzieli o Andrzeju:

Michał Boni
- Smutno, że Andrzeja teraz z nami nie ma. Wszyscy w tamtych czasach ciężko pracowaliśmy, ale jego pasja, pracowitość, rzetelność, przeszły do legendy. Był wzorem człowieka i urzędnika, który rozwiązywał konkretne, szalenie trudne problemy, traktując działalność publiczną jako służbę, a pracę ministra – jako misję.

Henryk Wujec
- W stanie wojennym, w latach 80., dzięki Solidarności ujawnili się ludzie niezwykle wartościowi, którzy się wspaniale sprawdzili w pierwszym okresie przebudowy państwa, traktując to, co robią, jako misję, a nie drogę do kariery. Jednym z takich ludzi, odkrytym diamentem – był Andrzej.

Bogdan Zdrojewski
- Byłem pierwszym laureatem nagrody, zaskoczonym tym zaszczytnym wyróżnieniem. Pamiętam swoje wrażenia: z jednej strony ogromny szacunek dla wzoru, jakim w życiu publicznym był Andrzej Bączkowski oraz dla jego wysiłku, z drugiej – pamięć o ciężkiej przeprawie z powodzią, uzasadnieniem nagrody.